Koszorúzás március 15-i nemzeti ünnepünk alkalmából

Évtizedes hagyomány keretében március 15-i nemzeti ünnepünk alkalmából a fővárosban Zágráb Város Magyar Kisebbségi Tanácsával együttműködésben megkoszorúztuk Petőfi Sándor Vlaška utcai emléktábláját.

Évtizedes hagyomány keretében március 15-i nemzeti ünnepünk alkalmából a fővárosban Zágráb Város Magyar Kisebbségi Tanácsával együttműködésben megkoszorúztuk Petőfi Sándor Vlaška utcai emléktábláját. Az emléktábla annak az egykori katonai kórháznak a falán került elhelyezésre, ahol a nagy magyar forradalmár-költő 1840-1841 között katonaként tartózkodott. A kétnyelvű tábla az Ady Endre Magyar Kultúrkör kezdeményezésére készült el 1996-ban. 

Az idei megemlékezésen az emléktáblánál koszorút helyezett el dr. Demcsák Csaba nagykövet, továbbá a horvátországi magyar szervezetek képviselői. A koszorúzás alkalmával a zágrábi Kéknefelejcs (Potocnica) Óvoda növendékei elszavalták a Nemzeti dalt, továbbá az Ivan Gundulic Általános Iskola magyar alsótagozatos diákjai is alkalmi műsorral léptek fel. A kaposvári Hadik Huszárok Katonai Hagyományőrzők Egyesület tagjai adták idén a díszőrséget a helyszínen, illetve segédkeztek a koszorúk elhelyezésében. A rendezvényen kb. 70-en vettek részt.